UPOZNAJTE NAŠ TIM
NEMA DOBROG PROJEKTA BEZ DOBROG TIMA
Ena Stojković
Koordinatorka projekta
Profesorica biologije sa desetogodišnjim iskustvom rada u školi. Diplomirala na PMF-u u Novom Sadu 2012. godine kao najbolji student na smeru. Predsednica je Centra za razvoj obrazovanja ''Planeta'' gde se bavi projektnim menadžmentom i edukacijom. Još za vreme studija bila je stipendista Fonda za mlade talente. Nagrađivana je za svoj rad sa tri priznanja ''Zeleni aktivista'', ''Najbolji edukatori Srbije'' i ''Medalja za doprinos promociji nauke''. Iza sebe ima preko 50 realizovanih edukativnih projekata od kojih se najviše ističu Fizi Bizi Fest, Dečji naučni klub, Oplaneti se, sačuvaj planetu, Planeta bez granica, Erazmus + projekat ''Open mind knows no borders'' itd. Saradnik je WWF-a (Svetskog fonda za prirodu) na projektu Akademija za prirodu 2016-2019. Autor je udžbenika BIOLOGIJA 5-za 5. razred osnovne škole IK "Klet" i Priručnika za nastavnike uz istoimeni udžbenik. Osnivač je Tinker lab STEAM centra za edukaciju dece u Somboru. Zaljubljenik u prirodu i nauku. Strastveno i predano pristupa životu i svemu što radi.
Sanja Balać
Koordinatorka takmičenja istraživačkih radova učenika
Profesorka fizike sa više od 20 godina radnog iskustva u OŠ ''Ivo Lola Ribar'', OŠ ""Avram Mrazović" i Srednjoj medicinskoj školi u Somboru. Od decembra 2018. zaposlena na Pedagoškom fakultetu u Somboru kao asistent na Katedri za prirodne nauke i menadžment u obrazovanju. Istaknuti projekti: „Green wave’’, („Ruka u testu“); „Živeti sa Suncem’’, („Ruka u testu“), ''Školski festival nauke Fizi Bizi Fest''; „Dečji naučni klub''; „Fizi Bizi Fest''; „Oplaneti se, sačuvaj planetu''; Planeta bez granica. Bavi se naučnim radom i na temu istraživačkog podučavanja i učeničkih pogrešnih uverenja o toplotnim,svetlosnim i zvučnim pojavama objavila je 9 radova. Koautorka je 2 univerzitetska priručnika. 2023. godine odbranila je doktorsku disekrtaciju. Veština da složene naučne pojave i pojmove uprosti na "dećji jezik" čini ju idealnim saradnikom Tinker labs STEAM centra za decu u Somboru.
Marija Bošnjak Stepanović
koordinator predavanja
Vanredni je profesor na Pedagoškom fakultetu u Somboru. Diplomirala fiziku na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, gde je i doktorirala. Bavi se razvojem naučnih pojmova i primenom istraživačke metode i projektno zasnovanog učenja u početnoj nastavi prirodnih nauka. Iz ovih oblasti objavila je preko 40 naučnih radova. Autor je nekoliko udžbenika i priručnika, seminara za stručno usavršavanje nastavnika, kao i zbirke starih učila iz fizike. Dugogodišnji je učesnik festivala nauke.
Snežana Ivković
saradnik na projektu
Profesorica razredne nastave sa više od dvadeset godina rada u osnovnoj školi- OŠ” Bratstvo jedinstvo” u Somboru. Još kao student se aktivno bavila kreativnim oblikom stvaralaštva i organizovanjem raznih dramskih aktivnosti, likovnih radionica,...što je, naravno, nastavljeno i prošireno i po završetku studija. Pored toga u radu kod učenika razvija interesovanje i ljubav prema nauci i istraživačkom radu. Prvi učitelj koji je u naučni festival “Fizi Bizi”uključio decu od 7-10 godina. Edukator u oblasti Otvorena vrata - škola kao partner (AIDS). MOBA projekat sa Skautima Srbije -stručni saradnik u izradi prirucnika za mlade. Autor/koautor Priručnika za učitelje za nastavu srpskog jezika - prvi i drugi razred,izdavačke kuće Klett grupe – Freska. Osvojila 1.mesto na republičkom Festivalu pozorišnih predstava Promocija humanih vrednosti u organizaciji Crvenog krsta Srbije sa predstavom "I devojčice igraju fudbal". Voli i uživa u radu sa decom. Holističkim pristupom u radu teži da pored naučnih znanja deca izgrade i plemenite osobine.
Ladislav Fekete
saradnik na projektu
Doktor prirodnih nauka iz područja hemije. Radno iskustvo: Institut „Ruđer Bošković”, Zagreb, asistent (1978–1982); Hemijska industrija „Hipol”, Odžaci, zamenik direktora, naučni savetnik (1983–2012); Gimnazija „Veljko Petrović”, Sombor, direktor (2015-2020.). Autor i koautor velikog broja naučnih članaka u oblasti hemije. Predsednik upravnog odbora Fondacije Gimnazije ''Veljko Petrović'' gde se bavi filantropijom i ističe projekte: ''Nacionalni dan davanja 2019'' i ''Slavimo filantropiju-Sombor to sam ja'' u okviru kojoh kampanja se prikupljaju novčana sredstva za stipendiranje somborskih talentovanih učenika u toku studija.
Otvorene volonterske pozicije
Ukoliko imaš između 15-30 godina, želiš da se družiš i promoviše nauku u svom gradu, prijavi se i budi deo tima 13. festivala nauke u Somboru! Do sada je na Festivalu volontiralo preko 100 mladih! Budi i ti deo ove sjajne ekipe!
Prijava treba da sadrži: ime i prezime, godinu rođenja, kontakt podatke (telefon i e-mail), opis ranijeg volonterskog iskustva i detaljno opisanu motivaciju za volontiranje na Festivalu.
ROK za slanje prijava je 31. oktobar 2023.!
Volonteri čije prijave budu prihvaćene biće obavešteni sledećeg dana o terminu sastanka na kome ćemo se bolje upoznati, podeliti korisne informacije i zaduženja.
Za volontere su obezbeđeni: fizi bizi majice i bedževi, klopica, zahvalnice i potvrde o volontiranju uz garantovanu dobru zabavu i druženje!
Očekujemo vaše prijave!